Ieri, copiii milionarului au fost dați dispăruți la Poliție, după ce bona care-i îngrijea a constatat lipsa lor de la domiciliul din Sântandrei. Cei trei copii sunt în custodia statului, după ce instanța i-a dat în grija mamei, iar micuții au refuzat să locuiască cu ea.
Milionarul Adrian Marțian se afla în Austria, ieri, când a aflat despre lipsa micuților de la domiciliul din Sântandrei.
„Sunt în Austria de vineri (n.r. 11 octombrie). Nu pot să iau legătura cu ei. I-a sunat avocata, i-a sunat bona, dar telefoanele sunt închise. Nu știu unde ar putea fi. Am crezut că i-au luat cei de la Protecția Copilului, dar nu a fost așa. S-a mai întâmplat în trecut, când mama copiilor a spart geamul casei și i-a luat”, a declarat Adrian Marțian.
Dispariția copiilor a fost anunțată la Poliție de către Adrian Marțian, ieri, în jurul orei 17:00.
„La data de 14 octombrie 2024, în jurul orei 17.00, Poliția Orașului Simeria a fost sesizată telefonic de un bărbat din satul Sântandrei, cu privire la faptul că astăzi, în jurul orei 16:00, bona celor trei copii ai săi, MARȚIAN RANIA ADRIANA, în vârstă de 11 ani, MARȚIAN ANTONIO ADRIAN, în vârstă de 9 ani și MARȚIAN RAISA ANTONIA, în vârstă de 7 ani, l-a anunțat că aceștia nu se mai află la domiciliu”, a informat Inspectoratul de Poliție Județean Hunedoara.
Lupta pe custodia copiilor
CITEȘTE CONTINUAREA AICI DESPRE INCIDENTUL DINTRE MILIONAR ȘI MAMA COPIILOR: (VIDEO) ”RĂZBOI” cu drone, între milionarul Adrian Marțian și fosta consoartă. Copiii, în custodia statului
Sursa foto: clujust.ro
