O femeie de 44 de ani și un tânăr de 20 de ani din Romos au ajuns la spital, după ce au fost implicați într-un accident rutier pe raza municipiului Orăștie. Din datele polițilștilor, în evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme.
„Poliția Municipiului Orăștie a fost sesizată, în data de 6 octombrie a.c., în jurul orei 11:15, prin intermediul SNUAU 112, despre faptul că pe o stradă din localitate a avut loc un eveniment rutier.
În urma primelor cercetări efectuate la fața locului s-a stabilit faptul că un bărbat de 33 de ani, domiciliat în localitatea Geoagiu-Băi, în timp ce conducea un autoturism pe sensul de mers dinspre Sebeș spre Deva nu ar fi păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul care circula în fața sa, pe care l-a lovit în partea din spate.
În urma impactului a rezultat rănirea unei femei de 44 de ani, din localitatea Romos, aflată la volanul celui de-al doilea autoturism, și a unui tânăr de 20 de ani, pasager în același vehicul”, informează Inspectoratul de Poliție Județean Hunedoara.
Ambele persoane au fost transportate la o unitate medicală, în vederea acordării de îngrijiri de specialitate. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
