Două persoane rănite, într-un accident rutier la Orăștie

O femeie de 44 de ani și un tânăr de 20 de ani din Romos au ajuns la spital, după ce au fost implicați într-un accident rutier pe raza municipiului Orăștie. Din datele polițilștilor, în evenimentul rutier au fost implicate două autoturisme.

„Poliția Municipiului Orăștie a fost sesizată, în data de 6 octombrie a.c., în jurul orei 11:15, prin intermediul SNUAU 112, despre faptul că pe o stradă din localitate a avut loc un eveniment rutier.

În urma primelor cercetări efectuate la fața locului s-a stabilit faptul că un bărbat de 33 de ani, domiciliat în localitatea Geoagiu-Băi, în timp ce conducea un autoturism pe sensul de mers dinspre Sebeș spre Deva nu ar fi păstrat distanța corespunzătoare față de autoturismul care circula în fața sa, pe care l-a lovit în partea din spate.

În urma impactului a rezultat rănirea unei femei de 44 de ani, din localitatea Romos, aflată la volanul celui de-al doilea autoturism, și a unui tânăr de 20 de ani, pasager în același vehicul”, informează Inspectoratul de Poliție Județean Hunedoara. 

Ambele persoane au fost transportate la o unitate medicală, în vederea acordării de îngrijiri de specialitate. Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Distribuie articolul

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

× Contacteaza-ne!