Devean rupt de beat și-a pus copiii și nevasta în primejdie. Vezi ce măsuri au luat polițiștii

Un individ de 61 de ani, dintr-o localitate aparținătoare municipiului Deva, a ajuns pe mâna oamenilor legii, după ce s-a îmbătat și și-a amenințat nevasta și copiii cu acte de violență fizică. De teamă și de disperare, soția, o femeie de 62 de ani, a apelat la ajutorul polițiștilor.

„Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Deva au reținut pentru 24 de ore un bărbat de 61 de ani, din localitatea Cristur, bănuit de comiterea infracțiunii de violență în familie. În urma probatoriului administrat, s-a stabilit că, la data de 31 octombrie, polițiștii au fost sesizați printr-un apel la 112 de către o femeie de 62 de ani din Cristur, care a sesizat faptul că soțul său o amenință. La fața locului, polițiștii au identificat bărbatul care, pe fondul consumului de alcool, și-ar fi amenințat membrii familiei în mod repetat cu acte de violență fizică”, a informat Inspectoratul de Poliție Județean Hunedoara.

Față de bărbatul de 61 de ani, polițiștii au emis un ordin de protecție provizoriu pentru 5 zile, agresorul fiind evacuat din locuință și având obligația de a purta un dispozitiv electronic de monitorizare.

Ulterior, în data de 1 noiembrie, bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Deva, cu propuneri legale corespunzătoare.

Distribuie articolul

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

× Contacteaza-ne!