Un bărbat pasionat de sportul cu parapanta a trecut prin clipe de groază, după ce a căzut de la înălțime și a rămas agățat într-un copac. În ajutorul lui au venit salvamontiștii, care l-au recuperat din copac și l-au transportat până la ambulanță. Incidentul s-a petrecut în această seară, în zona Clopotiva.
„Salvamontiștii din cadrul Serviciului Salvamont al Consiliului Județean Hunedoara au întreprins o acțiune de salvare a unui parapantist căzut și rămas agățat într-un copac, în zona Clopotiva. Bărbatul a fost recuperat din copac și transportat de salvamontiști pana la ambulanță”, a anunțat Dispeceratul Național Salvamont.
